Dzień Kropki

W piątek, 13.09.2019 po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, talentów i odwagi . Tego dnia zarówno uczniowie jak i nauczyciele pojawili się w ubraniach w kropki. Osoby, które takich ubrań nie posiadały miały poprzyklejane kropki lub były wymalowane w kropkowe wzory . W ten sposób dołączyliśmy do ponad 16 milionowej społeczności ze 182 krajów, która świętuje ten dzień. Na zakropkowanej mapie Gogle zaznaczonych zostało 900 szkół, które przystąpiły do tego święta, a w śród nich również nasza szkoła. Jak wszystkie szkoły tak i my, ten dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o Vashti, dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, ale dzięki swojej mądrej nauczycielce plastyki, odkryła swój talent. Po obejrzeniu filmu był czas na rozmowę z dziećmi na temat pokonywania słabości oraz ich mocnych stron i odkrywania talentów. Dzieci na kropkach, wykonanych z kolorowego papieru zapisały swoje talenty. Kropki zostały przymocowane do Drzewa Talentów. Kropka stała się tematem przewodnim zajęć prowadzonych przez nauczycieli. Uczniowie tego dnia mogli w Sali gimnastycznej tworzyć obrazy z kropek – plastikowych nakrętek jak również pograć w domino rozmiaru XXL. W czasie przerw dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z akcesoriami w kropki. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia z naszym Drzewem Talentów. Przysłowiową kropką nad „i” było poczęstowanie uczniów kolorowymi cukierkami w kształcie kropki. Do zobaczenia w przyszłym roku i NIECH KROPKA BĘDZIE Z NAMI!

Elwira Grzebyta

GALERIA